Jesteś tutaj:  strona główna » produkcja » elektronika » przetwornice częstotliwości

Specyfika naszych produktów powoduje że swoje działania opieramy na solidności i precyzji wykonania. Dlatego nie ma dla nas najmniejszych szczegołów o które nie warto zadbać!

Elektronika   


Przetwornice częstotliwości .


1. Wstęp
 
Oferowane przez naszą firmę przetwornice częstotliwości znajdują zastosowanie w popularnych układach buław wibracyjnych przeznaczonych do zagęszczania betonu.


2. Dane techniczne:

  • Typowa przetwornica zasilana jest jednofazowo z sieci prądu przemiennego 230V~ , 50 Hz
  • Jednofazowe napięcie sieciowe jest podawane na prostownik oraz filtr wygładzający a następnie na falownik trójfazowy mostkowy który ostatecznie dostarcza trójfazowe napięcie zasilające o podwyższonej częstotliwości (typowo 200 Hz) dla silnika buławy zanurzanego w zagęszczanym betonie. Falownik sterowany jest metodą modulacji szerokości impulsów PWM co korzystnie wpływa na silnik przez znaczne obniżenie zawartości harmonicznych prądu i strat w silniku.
  • Układy elektroniczne przetwornicy posiadają szereg zabezpieczeń chroniących przed skutkami zwarć, przeciążeń itp. również mogących wystąpić w samym silniku buławy. Przetwornica nie wymaga żadnych nastaw czy regulacji, jest gotowa do pracy.
3. Naprawa:

Prowadzimy naprawy układów zasilających buławy polegające na wymianie istniejących przetwornic , których specjalna zalewa uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję w układ, na układy produkowane przez naszą firmę.